Splet Slike Zemljevidi Prevajalnik Spletni dnevniki Posodobitve Gmail Brezplačni SMS-i
Luxeternal - virtual grave cemetery
| | | | | | |
Popoldne v Parizu ženski in moški kronometer
Slab teden po koncu Dirke po Franciji kolesarji že tekmujejo na olimpijskih igrah, danes na kronometru. Začel se bo ob 16. 32, še prej pa bo v Parizu ženski kronometer (začetek ob 15. 00). Prenos bo na TV SLO 2.
več > Sat, 27 Jul 2024 14:12:40 +0200

Olimpijski kotel letos drugačen – ponoči lebdi, ogenj pa je iz vode in elektrike
Letošnji olimpijski kotel so posvetili bratoma Montgolfier, ki sta bila francoska pionirja toplozračnih balonov. Tako 30-metrska stvaritev ponoči lebdi 30 metrov nad parkom Tuilerije, vtis ognja pa daje 40 LED-svetil, ki osvetljuje oblak vodne pare.
več > Sat, 27 Jul 2024 13:56:52 +0200

Westbrook podpisal z Denverjem
Russell Westbrook je novi član Denverja. 35-letni košarkar je v Koloradu podpisal dvoletno pogodbo, s katero bo zaslužil 6,2 milijona dolarjev.
več > Sat, 27 Jul 2024 13:22:41 +0200

Jezni zaradi zapravljene priložnosti: "Premagali smo sami sebe"
Da so bili večino tekme boljši, a so zaradi izgubljenih žog v drugem polčasu zapravili vodstvo in posledično izgubili proti Španiji, so po prvem dejanju olimpijskih iger poudarjali slovenski rokometaši.
več > Sat, 27 Jul 2024 12:45:57 +0200

Gostinska ponudba Slovenske hiše: Na meniju potica, žlikrofi, kremšnita - in kosilo s 3 zvezdicami
Se lahko štruklji, idrijski žlikrofi, bakalca in blejska kremna rezina primerjajo s quiche Lorraine, sufleji, tarte tatin, bouillabaisse in drugimi slovitimi francoskimi jedmi? V Slovenski hiši bodo skušali obiskovalcem dokazati, da se.
več > Sat, 27 Jul 2024 12:40:30 +0200

Slovenska ženska plavalna štafeta ostala brez finala
Slovenski štafeti v 4 x 100 m prosto v sestavi Katja Fain, Neža Klančar, Janja Šegel in Tjaša Pintar se ni uspelo uvrstiti v veliki finale, potem ko je v svoji skupini zasedla zadnje, 8. mesto.
več > Sat, 27 Jul 2024 12:35:37 +0200

Južno Korejo organizatorji OI zamenjali za Severno, južnokorejski predsednik: "Naj se to ne ponovi."
Predsednik MOK-a Thomas Bach se je južnokorejskemu predsedniku opravičil, da so državo med otvoritvijo OI naznanili z uradnim imenom Severne Koreje. Yoon Sukyeol je prosil, naj se podobna napaka ne ponovi, obenem pa zaželel uspešne olimpijske igre.
več > Sat, 27 Jul 2024 12:01:18 +0200

Kitajska mešana ekipa prva z olimpijskim naslovom v Parizu
Na olimpijskih igrah v Parizu so podelili prvi komplet medalj, in sicer v strelstvu. V kategoriji zračna puška na oddaljenosti 10 metrov v mešanih ekipah je slavila kitajska naveza Huang-Šeng.
več > Sat, 27 Jul 2024 12:00:08 +0200

Lady Gaga prvič nastopila na odprtju OI: "Želela sem ogreti srce Francije"
Celine Dion poskrbela, da se je odprtje olimpijskih iger udarno končalo, za obračanje glav na začetku dogodka pa je poskrbela Lady Gaga. Ta je obkrožena s plesalci in rožnatim perjem zapela pesem Mon Truc en Plumes Zizi Jeanmaire.
več > Sat, 27 Jul 2024 10:50:28 +0200

Odprtje olimpijskih iger zaznamovala veličastna vrnitev Celine Dion
Za razburljiv konec otvoritvene slovesnosti olimpijskih iger v Parizu je poskrbel močan nastop Celine Dion. "Kraljica močnih balad" je po štirih letih spet zapela v živo – z Eifflovega stolpa je odmevala klasika Edith Piaf L'Hymne à l'Amour.
več > Sat, 27 Jul 2024 09:25:25 +0200

Žakelj: Tokrat nimam česa izgubiti.
Slovenska gorska kolesarka Tanja Žakelj bo še četrtič v karieri nastopila na olimpijskih igrah. V nedeljo v Parizu ne bo ciljala na visoko uvrstitev, saj se zaveda realnosti in preteklih izidov.
več > Sat, 27 Jul 2024 09:20:33 +0200

Avstralija obrambo brona začela z zmago nad Španijo
Skupinski del košarkarskega olimpijskega turnirja se igra v Lillu na stadion Pierra Mauroyja. Na prvem obračunu so Avstralci, bronasti iz Tokia, z 92:80 premagali Špance.
več > Sat, 27 Jul 2024 08:28:27 +0200

Italija – Brazilija 2:0 (tretji niz)
Odbojkarski turnir na olimpijskih igrah, na katerem prvič sodeluje slovenska reprezentanca, so v Parizu odprli Japonci in Nemci, s 3:2 je zmagala Nemčija. Pravkar lahko v prenosu na TV SLO 2 in MMC-ju spremljate prenos obračuna med Italijo in Brazilijo.
več > Sat, 27 Jul 2024 08:06:37 +0200

Slovenci z izgubljenimi žogami v drugem polčasu pokvarili dober vtis iz prvega
Slovenski rokometaši so s porazom proti Španiji začeli olimpijske igre. Potem ko so v prvem polčasu imeli pobudo in si priigrali tudi tri gole naskoka, so v nadaljevanju popustili in klonili s 25:22.
več > Sat, 27 Jul 2024 07:34:18 +0200

Maruša Štangar končala nastope že po prvem dvoboju
Slovenska judoistka Maruša Štangar je že po prvem dvoboju končala olimpijske nastope. Veslača Isak Žvegelj in Nina Kostanjšek sta bila v kvalifikacijah v enojcu uspešnejša in ju čaka še najmanj en nastop.
več > Sat, 27 Jul 2024 06:03:11 +0200

Žan Luka Zelko in Anita Horvat zaročena na uvodni olimpijski slovesnosti
Jadralec Žan Luka Zelko in atletinja Anita Horvat sta se med slovesnim odprtjem olimpijskih iger v Parizu zaročila na reki Seni, je sporočila slovenska olimpijska reprezentanca.
več > Fri, 26 Jul 2024 21:36:29 +0200

Dobro jutro z rokometaši: budilke nastavljene ob 5.00
"Cilj je jasen – gremo na zmago," pred uvodnim izzivom rokometašev na olimpijskem turnirju – v soboto bo tekmec Španija – pravi selektor Uroš Zorman, ki bo v obrambi pogrešal Mateja Gabra, saj si je krožni napadalec na treningu poškodoval mečno mišico.
več > Fri, 26 Jul 2024 20:47:33 +0200

Madžarski najstnik poskrbel za preobrat v Lendavi
Milan Klausz je Nafti 1903 prinesel prvo zmago po vrnitvi med prvoligaše. 19-letni madžarski napadalec je zadel v 75. in 81. minuti in poskrbel za preobrat po vodstvu Kalcerja Radomelj ob polčasu. Na koncu torej 2:1.
več > Fri, 26 Jul 2024 20:16:08 +0200

Maruša Štangar stavi na sproščenost; prvi primer dopinga v Parizu
Slovenski judoisti, ki so že tolikokrat razveselili slovenske navijače z medaljami na velikih tekmovanjih, svoje nastope začenjajo v soboto. Maruša Štangar ne bo ena od favoritinj, zato bo šla na tekmo v kategoriji do 48 kilogramov sproščeno.
več > Fri, 26 Jul 2024 18:41:53 +0200

Tratnik upa na dober dan, Bujak na deseterico, Penko brani svoj izbor
Prva olimpijska sobota prinaša kolesarsko uro resnice. Lahko utrujeni Jan Tratnik po dvojčku Giro-Tour konča med petnajsterico in ali bo Eugenia Bujak z deseterico na njej pisani progi pomirila strasti okoli ženskega kolesarstva?
več > Fri, 26 Jul 2024 17:02:22 +0200

Berrettini po Gstaadu osvojil še Kitzbühel
Italijan Matteo Berrettini je zmagovalec teniškega turnirja ATP v Kitzbühlu. V finalu tekmovanja s 630.705 evri nagradnega sklada je ugnal Francoza Huga Gastona s 7:5, 6:3.
več > Sat, 27 Jul 2024 15:12:00 +0200

Za uvod presenečenje, pravkar derbi, Slovenci se pripravljajo na krst
Moški odbojkarski turnir se je začel s presenetljivim porazom Japoncev proti Nemcem po petih setih. Pravkar poteka derbi dneva v skupini B med Italijo in Brazilijo. Pozneje bosta na sporedu še dve tekmi. Slovenci bodo olimpijski debi dočakali v nedeljo ob 21. uri proti Kanadi.
več > Sat, 27 Jul 2024 14:21:00 +0200

Dež vzel minute za trening, sledijo kvalifikacije
Ob 16. uri so na sporedu kvalifikacije pred nedeljsko VN Belgije. Spa-Francorchamps je v soboto vse prej kot prijazen do dirkanja. Kmalu po začetku opoldanskega treninga se je dež okrepil, po trčenju Lancea Strolla (Aston Martin) pa vozniki nato do konca (torej več kot polovico treninga) sploh niso več zapeljali na stezo. Vprašanje, ali bodo res začeli ob četrti uri. Šprint dirko formule 2 ob 14. uri niso izpeljali.
več > Sat, 27 Jul 2024 14:10:00 +0200

Slovenske plavalke 14. v štafeti 4 x 100 metrov prosto
Slovenske plavalke Neža Klančar, Janja Šegel, Katja Fain in Tjaša Pintar so na poletnih olimpijskih igrah v Parizu v kvalifikacijah v štafeti 4 x 100 metrov prosto s časom 3:41,29 zasedle 14. mesto in se niso prebile v veliki finale.
več > Sat, 27 Jul 2024 14:07:00 +0200

Nina Kostanjšek v četrtfinale, Maruša Štangar v solzah domov
Čas je za prvi uradni dan tekmovanj na letošnjih poletnih olimpijskih igrah. Vrhunec za slovenske ljubitelje športa je bil že ob devetih dopoldne, ko je moška rokometna reprezentanca na prvi tekmi z 21:25 izgubila proti Španiji, pa čeprav je ob polčasu vodila z 11:8. Nastopila je tudi že veslačica Nina Kostanjšek in v kvalifikacijah enojca v drugi skupini zasedla tretje mesto in se neposredno uvrstila v četrtfinale. To pa ni uspelo veslaču v skifu Isaku Žveglju, ki v predtekmovalni skupini zasedel četrto mesto in bo v nedeljo nastopil v repasažu. Že po prvi borbi pa je z igrami končala judoistka Maruša Štangar.
več > Sat, 27 Jul 2024 13:30:00 +0200

Judoistka Maruša Štangar je že končala nastope
Prvi slovenski nastop na olimpijskih igrah v Parizu je opravila tudi judoistična ekipa, Maruša Štangar je v kategoriji do 48 kilogramov izgubila prvi dvoboj in končala nastope na igrah. Boljša je bila šesta nosilka Milica Nikolić iz Srbije. Ta je v začetku zadnje minute prišla do vazarija.
več > Sat, 27 Jul 2024 13:08:00 +0200

Samo Matjaž iz Interja prestopil v Celje
Državni prvak NK Celje je pripeljal naslednjo okrepitev. Triletno pogodbo je podpisal 20-letni branilec Samo Matjaž, ki se je kalil v milanskem Interju.
več > Sat, 27 Jul 2024 13:00:00 +0200

Kakšen začetek košarkarskega turnirja: poraz evropskih prvakov
Slovenska košarkarska reprezentanca ve, kako je na olimpijskih igrah izgubiti proti Avstralcem. Zdaj so to izkusili še Španci. A v prvem krogu olimpijskega turnirja to še ni usodno. Avstralija je prvo četrtino dobila z 31:21 in prednosti ni več izpustila. Za končni izid 92:80 je kar šest Avstralcev doseglo osem točk ali več, največ Jock Lendale (20). Najboljši strelec tekme je bil sicer Španec Santi Aldama (24 točk).
več > Sat, 27 Jul 2024 12:52:00 +0200

Dinwiddie se vrača k Dallasu, močna okrepitev za Denver
Spremljamo dogajanje na košarkarski tržnici, ta čas je aktivna predvsem v NBA. Russell Westbrook je postal nov član moštva Denver Nuggets. Organizator igre je z ekipo iz ameriške zvezne države Kolorado podpisal dveletno pogodbo. Spencer Dinwiddie naj bi po poročanju ameriških medijev sklenil dogovor z Dallas Mavericks. Kot poroča The Athletic, so se Mavericks in Dinwiddie dogovorili za enoletno pogodbo.
več > Sat, 27 Jul 2024 12:30:00 +0200

Tanja Žakelj: Zavedam se realnosti in preteklih izidov
Gorska kolesarka Tanja Žakelj bo še četrtič v karieri nastopila na olimpijskih igrah. V nedeljo v Parizu ne bo ciljala na visoko uvrstitev. "Na olimpijskih igrah se velikokrat dogodijo presenečenja. Velikega vseeno ne pričakujem."
več > Sat, 27 Jul 2024 12:00:00 +0200

Jeza in razočaranje v slovenskem taboru
Slovenska moška rokometna izbrana vrsta je s porazom z 22:25 (11:8) proti Španiji odprla nastope na letošnjih olimpijskih igrah. Slovenci so po odličnem začetku kot že neštetokrat v drugem polčasu doživeli padec v igri, ki je bil na koncu tudi usoden. "Če bi poznal odgovor na to vprašanje, bi to že rešili," je na vprašanje, kaj je izvor klavrnih minut, odgovoril slovenski selektor Uroš Zorman, ki je bil tako kot njegovi varovanci po obračunu precej razočaran.
več > Sat, 27 Jul 2024 11:56:00 +0200

Prve odpovedi: organizatorjem nagaja vreme
Organizatorji pariških olimpijskih iger so danes sporočili, da je tekmovanje v uličnem rolkanju v moški konkurenci zaradi močnega deževja prestavljeno na ponedeljek, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
več > Sat, 27 Jul 2024 11:08:00 +0200

Slovenci z odličnim prvim polčasom, nemočni pa v drugem
Moška rokometna reprezentanca je začela svoj četrti olimpijski turnir. Igrala je proti Španiji, ki je na olimpijskih turnirjih še nikoli ni premagala, proti njej pa je izgubila tudi v kvalifikacijah za Pariz, in to z 22:32. A ta tekma je bila povsem druga zgodba, po prvem polčasu so izbranci Uroša Zormana vodili z 11:8. Ob grobi igri nasprotnika so pet golov dosegli s sedmih metrov. So pa Španci v prvih 16 minutah drugega polčasa naredili delni izid 11:5 in spreobrnili potek obračuna. Tekmo so dobili 25:21.
več > Sat, 27 Jul 2024 10:35:00 +0200