Splet Slike Zemljevidi Prevajalnik Spletni dnevniki Posodobitve Gmail Brezplačni SMS-i
Luxeternal - virtual grave cemetery
| | | | | | |
Aldag zadovoljen z Rogličevim uvodom, danes v pričakovanju obračuna sprinterjev
Današnja druga etapa dirke Pariz–Nica je zadnja, ki je pisana na kožo sprinterjem. Na 179 kilometrov dolgi trasi sta dva vzpona tretje kategorije, oba pa bosta na sporedu v prvi tretjini etape.
več > Mon, 04 Mar 2024 09:12:55 +0100

V Los Angelesu se čuti ljubezen
Hokejisti Los Angelesa pod vodstvom začasnega trenerja Jima Hillerja nadaljujejo dobre predstave. Kralji so s 5:1 odpravili New Jersey, s tremi goli pa je bil junak Phillip Danault.
več > Mon, 04 Mar 2024 07:54:06 +0100

Raspadori popravil napako Osimhena in končal sanje Juventusa o "scudettu"
Enajst krogov pred koncem sezone v Serie A Inter drvi proti "scudettu". Na derbiju 27. kroga je Napoli premagal Juventus z 2:1. Odločil je Giacomo Raspadori dve minuti pred koncem.
več > Sun, 03 Mar 2024 23:11:18 +0100

Kamničanke četrtič zmagovalke Srednjeevropske lige
Odbojkarice Calcita Volleyja so osvojile prvo lovoriko v sezoni. Po štirih letih so znova postale prvakinje Srednjeevropske lige, potem ko so v finalu zaključnega turnirja v Mariboru po preobratu s 3:2 (-19, 23, -20, 18, 8) premagale Mladost iz Zagreba.
več > Sun, 03 Mar 2024 21:32:37 +0100

Poklar s 16 zadetki oddaljil Celjane od boja za naslov
Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 18. krogu državnega prvenstva doživeli tretji poraz. V Kopru so pred 2000 gledalci klonili z 32:27 (16:12) in zdaj zaostajajo dve točki za vodilnim Trimom iz Trebnjega.
več > Sun, 03 Mar 2024 20:33:22 +0100

Foden z dvema zadetkoma kronal veliko premoč Cityja na mestnem derbiju
Nogometaši Manchester Cityja so po zaostanku po prvem polčasu prikazali imenitno predstavo v nadaljevanju in odpravili Manchester United s 3:1. Branilci naslova še naprej za vodilnim Liverpoolom zaostajajo le za točko.
več > Sun, 03 Mar 2024 19:02:57 +0100

Tretji zaporedni trojni dvojček Dončića premalo proti razigrani Philadelphii
Košarkarji Dallasa so doživeli četrti poraz na zadnjih petih tekmah. Proti Philadelphii so se prebudili šele v zadnjih minutah, a vrnitev jim ni uspela (116:120). Luka Dončić je vpisal tretji zaporedni trojni dvojček z 38 točkami, 11 skoki in 10 podajami.
več > Sun, 03 Mar 2024 19:00:07 +0100

Po zgodovinski četrtini Partizana Olimpija drago prodala svojo kožo
Rekordnih 42 točk so nasuli košarkarji Partizana v prvi četrtini obračuna 21. kroga Lige ABA Cedeviti Olimpiji. Čeprav so se Ljubljančani v nadaljevanju približali le na minus dve, je Partizan s 110:102 vknjižil pomembno zmago v boju za drugo mesto.
več > Sun, 03 Mar 2024 17:00:47 +0100

Po dveh drugih mestih zmaga Meillarda, vodilni po prvi vožnji Noel odstopil
Na slalomu za svetovni pokal v Aspnu je zmagal Švicar Loic Meillard. Po prvi vožnji je zasedal drugo mesto, v finalu pa unovčil odstop vodilnega Clementa Noela. Na drugo mesto se je s šestega povzpel Linus Strasser, tretje je zadržal Henrik Kristoffersen.
več > Sun, 03 Mar 2024 16:50:23 +0100

Slovenke spet nemočne proti francoskemu rokometnemu mlinu
Tri dni po visokem porazu v Velenju so slovenske rokometašice podobno usodo v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo doživele v Orleansu, kjer so bile olimpijske in svetovne prvakinje Francozinje boljše z 41:22.
več > Sun, 03 Mar 2024 15:24:22 +0100

Peter Prevc z odličnim finalnim skokom v Lahtiju zaostal le za Hörlom
Peter Prevc je na drugi posamični tekmi smučarskih skakalcev v Lahtiju navdušil z odličnim finalnim skokom. Zasedel je drugo mesto, za 1,9 točke je bil boljši Avstrijec Jan Hörl, ki je vodil že po prvi seriji.
več > Sun, 03 Mar 2024 14:31:37 +0100

Rogaška z zmago v Kopru nadaljevala spomladanski preporod, Bravo premagal Radomlje
V 24. krogu Prve lige Telemach so nogometaši zadnjeuvrščene Rogaške znova presenetili. V Kopru so zmagali z 1:2 in spomladi osvojili že osmo točko. Zdaj zaostajajo le še dve točki za Radomljami, ki so z 0:1 izgubile proti Bravu.
več > Sun, 03 Mar 2024 14:24:09 +0100

Slovenska mešana štafeta do najboljše uvrstitve v sezoni
Zadnji dan biatlonskih tekmovanj v Oslu je bil rezerviran za mešane preizkušnje. Slovenska mešana štafeta je bila šesta, na tekmi dvojic pa sta Anamarija Lampič in Anton Vidmar zasedla 16. mesto.
več > Sun, 03 Mar 2024 13:55:46 +0100

Svetovni rekord Bahamke Charlton na 60 m z ovirami
Neja Filipič je zadnji dan 19. svetovnega dvoranskega prvenstva v atletiki v Glasgowu v finalu troskoka zasedla 11. mesto s 13,62 m. Nika Glojnarič je v polfinalu teka na 60 metrov z ovirami s časom 8,17 dosegla 21. izid.
več > Sun, 03 Mar 2024 13:06:59 +0100

Slovenci obstali v kvalifikacijah sprinta v Lahtiju
Vsi štirje slovenski predstavniki so na sprintu v prosti tehniki za svetovni pokal v smučarskem teku v Lahtiju tekmovanje končali v kvalifikacijah.
več > Sun, 03 Mar 2024 11:04:24 +0100

Evenepoel že v uvodni etapi preizkušal potrpljenje Rogliča
Dirka Pariz–Nica se je začela z razgibano etapo v okolici Les Mureauxa (157,7 km), ki jo je v ciljnem sprintu večje skupine dobil Olav Kooij (Visma). Primož Roglič je svojo prvo dirko za novo ekipo Bora Hansgrohe končal v času zmagovalca na 17. mestu.
več > Sun, 03 Mar 2024 10:17:36 +0100

Kipruto postavil rekord maratona v Tokiu, težave olimpijskega prvaka
Z rekordom proge 2:02:16 je na maratonu v Tokiu zmagal Kenijec Benson Kipruto. Za popoln kenijski uspeh sta poskrbela drugi Timothy Kiplagat (2:02:55) in tretji Vincent Ngetich (2:04:18).
več > Sun, 03 Mar 2024 09:48:47 +0100

Prihodnjo sezono precej višji proračun Cedevite Olimpije
Cedevita Olimpija se po več kot dvotedenskem premoru po osvojenem pokalu na parket vrača na zahtevnem gostovanju v Beogradu pri Partizanu. Medtem v Ljubljani že načrtujejo prihodnjo sezono.
več > Sun, 03 Mar 2024 09:00:08 +0100

Brignone v meglenem Kvitfjellu prepričljivo najboljša, Štuhec 19.
Na maratonskem superveleslalomu alpskih smučark za svetovni pokal v Kvitfjellu, ki je zaradi vseh prekinitev trajal več kot dve uri in pol, je zmagala Federica Brignone. Ilka Štuhec je zasedla 19. mesto.
več > Sun, 03 Mar 2024 08:59:05 +0100

James presegel mejo 40.000 točk, toda zmage se je veselil Denver
LeBron James je postal prvi košarkar, ki je v Ligi NBA dosegel več kot 40. 000 točk. Magično mejo je presegel na tekmi proti Denverju, ki pa je Lakerse v gosteh premagal s 124:114.
več > Sun, 03 Mar 2024 07:12:55 +0100

Čudežna obramba Jana Oblaka, o kateri govori vsa Španija #video
Kapetan slovenske nogometne reprezentance Jan Oblak že vrsto let spada med najboljše vratarje na svetu. O tem, kako se ga sloves enega najboljših drži tudi v letu, ko bo uresničil otroške sanje in poleti s Slovenijo zaigral na velikem tekmovanju (Euro 2024), priča tudi nedeljska predstava proti Betisu. Izkušeni čuvaj mreže je v 79. minuti poskrbel za spektakularno obrambo, s katero je Atletico popeljal do dragocene zmage (2:1). Madridčani so jo po pokalnem polomu v Bilbau še kako potrebovali, saj jih prihodnji teden čaka odločilen spopad v ligi prvakov proti Interju.
več > Mon, 04 Mar 2024 11:25:00 +0100

Dončić obrnil prst proti sebi: Na meni je
Po četrtem porazu na zadnjih petih obračunih z ekipami z vzhoda so v taboru Dallas Mavericks, vključno z Luko Dončićem, poudarjali, da bo morala biti raven energije v nadaljevanju drugačna. "Več energije moramo imeti. V četrtini smo jo pokazali," je izpostavil slovenski košarkarski virtuoz po porazu s Philadelphio 76ers.
več > Mon, 04 Mar 2024 11:19:00 +0100

Posnetek, ki razkrije marsikaj #video
Pred dnevi je na turnirju v Dubaju glavna sodnica s turnirja izključila Andreja Rubljova, potem ko je ta vpil na linijskega sodnika. Zaradi (ne)upravičene izključitve so se vnele vroče razprave, na družbenih omrežjih pa se je znašel posnetek, s katerega je razvidno, kaj je Rus dejansko rekel linijskemu sodniku.
več > Mon, 04 Mar 2024 10:09:00 +0100

Alcaraz v teniški poslastici v Las Vegasu premagal Nadala
Španski teniški zvezdnik Rafael Nadal, ki se po več poškodbah skuša vrniti na najvišjo raven, se je med ekshibicijskim dvobojem proti rojaku Carlosu Alcarazu počutil "veliko bolje od pričakovanj". Igralca sta se tri dni pred mastersom v Indian Wellsu pomerila v igralnici v Las Vegasu, tekmo so v živo predvajali na platformi Netflix.
več > Mon, 04 Mar 2024 10:08:00 +0100

Svetovni rekord 75-letnega Slovenca #video
Na Hrvaškem je na slovenskem državnem veteranskem prvenstvu navdušil 75-letni Dušan Prezelj, ki je postavil nov svetovni rekord v skoku v višino.
več > Mon, 04 Mar 2024 10:02:00 +0100

In kaj o Pogačarjevi predstavi pravi Jonas Vingegaard?
Epska sobotna zmaga slovenskega zvezdnika Tadeja Pogačarja na italijanski makadamski klasiki Strade Bianche močno odmeva v kolesarskem svetu. "Bil sem ravno na poti in dirke nisem gledal, vem pa, da je napadel 80 kilometrov pred ciljem," je na številna vprašanja o Pogačarju odgovarjal tudi danski as Jonas Vingegaard, ki je Slovenca premagal na zadnjih dveh Tourih. Tudi letos poleti pričakujemo nov srdit spopad Pogačarja in Vingegaarda na francoski pentlji.
več > Mon, 04 Mar 2024 08:29:00 +0100

Do teniških lovorik še Britanka, Kitajka in Argentinec
Britanska teniška igrlka Katie Boulter je osvojila WTA turnir v San Diegu in dosegla največji uspeh v karieri, Argentinec Sebastian Baez je bil najboljši v Santiagu, Kitajka Yuan Yue pa se je veselila turnirske zmage v Austinu.,
več > Mon, 04 Mar 2024 08:05:00 +0100

Poraz Dallasa kljub 38 točkam Dončića, Boston pomendral Golden State za +52 #video
Luka Dončić in Dallas Mavericks so v nedeljski matineji gostili Philadelphio, ki je trenutno oslabljena brez poškodovanega zvezdnika Joela Embiida. Mavericks so sicer povedli z 11:0, nato pa zaradi preveč izgubljenih žog večji del tekme zaostajali za dvomestno število točk. V zadnjih minutah so se s trojkami vrnili v igro za zmago, a se jim ni izšlo. Za končni izid 116:120 je dal Dončić 38 točk (sedem izgubljenih žog) in še tretjič dosegel trojni dvojček. Na drugi strani je bil prvi strelec Tobias Harris (28), ki je zadel nekaj ključnih metov v zadnji četrtini. Vodilni Boston se je znesel nad Golden Statom. Zmagal je kar s 140:88 in poskrbel za zgodovinski dosežek.
več > Mon, 04 Mar 2024 07:14:00 +0100

Kopitarjevi že po 15 sekundah dobili gol, nato pa preobrat. Hrušičan asistiral.
V hokejski ligi NHL so Anže Kopitar in njegovi Los Angeles Kings dobili še drugo tekmo zapored. Po tem, ko so pred dnevi v Kanadi premagali Vancouver Canucks s 5:1, so na domačem ledu z enakim izidom odpravili še New Jersey Devils. Slovenski as je bil podajalec pri četrtem golu, kar tri zadetke je prispeval Phillip Danault. Kralji so na lestvici zahodne konference spet pred Nashvillom na sedmem mestu.
več > Mon, 04 Mar 2024 06:59:00 +0100

Na današnji dan (4. marec) …

več > Mon, 04 Mar 2024 04:05:00 +0100

Slovenci, ki so pisali športno zgodovino, praznujejo posebno obletnico #video
Letos mineva 30 let od olimpijskih iger v Lillehammerju, ki so jih na poseben način zaznamovali tudi slovenski smučarji. Alenka Dovžan Karahodžić, Katja Koren Miklavec in Jure Košir, tercet, ki smo ga ob 20. obletnici iger podrobneje že predstavili v multimediji, se je domov vrnil z bronasto olimpijsko medaljo. Kako se sami spominjajo dogodkov, ki so močno zaznamovali njihova življenja, si lahko ogledate v spodnjih videopogovorih, ki jih obujamo iz arhiva.
več > Mon, 04 Mar 2024 04:00:00 +0100

Olimpijo rešil Ratnik, Maribor blestel, Rogaški skalp Kopra
V 24. krogu 1. SNL Koper je v nedeljo Rogaška prvič premagala Koper, po preobratu z 2:1. Bravo je z 1:0 premagal Radomlje in se utrdil na četrtem mestu. Običajno je največ pozornosti deležen večni derbi. To sezono, ko se z naslovom spogledujejo Celjani, je drugače. Najverjetneje edini zasledovalec, ki jim še lahko prekriža načrte, je Olimpija. Če bi v soboto premagala Celjane, bi zaostanek znižala na štiri točke. A se je končalo z remijem 1:1. Še bolje spomladi igra Maribor, a ima tudi po zmagi s 3:0 nad Domžalami visokih 16 točk zaostanka. Že v petek sta se udarila Aluminij in Mura (2:0).
več > Sun, 03 Mar 2024 23:21:00 +0100

Real po remiju "znorel", Oblak z izjemno obrambo za zmago, Barceloni le točka
Vodilni Real Madrid je v soboto gostoval na Mestalli v Valencii. Po pol ure je že zaostajal z 0:2, še pred prvim polčasom je Vinicus Junior znižal zaostanek, v drugem polčasu pa je Brazilec poskrbel še za izenačenje in Madridu rešil točko. Najbližji zasledovalci Reala so na delu v nedeljo. Druga Girona je z 0:1 izgubila na Mallorci. Tretja Barcelona je osvojila le točko v Bilbau, kjer je četrti Atletico Madrid v četrtek doživel pokalni poraz (0:3). Jan Oblak je doma pričakal Betis in slavil z 2:1, z izjemno obrambo se je ob koncu tekme izkazal prav slovenski čuvaj mreže.
več > Sun, 03 Mar 2024 23:10:00 +0100